Ninaplastika esteetika ja seksuaalsus

  • Määratlemata

Nina on lisaks lõhna tajumise ja hingamise ülesande täitjale ka teisene sootunnus. Mehelik ja naiselik nina erinevad oma kuju poolest. Polaarsuse maailm, milles me elame, jagab kõik kolmeks stiilis pluss, miinus ja null. On minevik, olevik ja tulevik. Näodetailide ja seksuaalsuse seisukohast eristame last, naist  ja meest. Last iseloomustab ümar laup, väike nõgus püstine nina ja tagasihoidev väike lõug ümaras näos. Lapsesteetikat peetakse armsaks ja see vallandab hoolitsemise instinkti. Puberteedieas nägu muutub. Kasvavad ninaluud, lõug, sarnaluud, kulmukaared ja kõrvalestad. Mees omandab kohe suurema ja pigem küüraka nina, kandilise lõua, tugevad põsesarnad ja kulmukaared, vastava naha ja karvastiku. Naine säilitab suure osa lapsesteetikast, väiksema nõgusa püstisema nina, kumerama lauba ning väiksema teravama ja tagasihoidvama lõua. Just sellise soolise erinevuse tõttu saab eriti ninade osas selgeks, miks mehed peaaegu ei vaja ninaplastikat ja mis suunas on soovitav naiste näo esteetikat nihutada, kui soovitakse vastassugupoole tähelepanu äratada. Sooneutraalsuse propaganda jätab abieluturu külmaks ja naised teavad seda. Pooldan maailmavaadet, mille järgi suhe tuleks ehitada füüsilis-meelelise asemel hoopis hingelis-energeetilisele vundamendile. Samas pole midagi halba selles, kui armastus ja kokku kasvamine saavad alguse hormoonidest ja füüsilisest atraktiivsusest. Mehe nägu on rohmakam. Seda tingib intensiivsem kasv lõuatsi, ninaluude, põsenukkide, kulmukaarte, lõualuunurkade ja kõrvalestade

piirkonnas. Nendes piirkondades jätkub kasv nii meestel kui naistel elu lõpuni ja see on põhjus, miks lapse ja nooruki nägu on graatsiline, aga vana inimene oma suurte kõrvade ja klouni ninaga alati mitte. Iga piimahabe omandab  keskikka jõudes mehelikuma välimuse. Keskkooli ilmetust  „taibust” võib saada atraktiivne keskealine mees. Kahjuks jätkub eluaegne näoluude kasv ka naistel. Siin on see aga mõnede näotüüpide puhul needuseks. Ninaluud kasvavad. Ninaselja keskosa kerkib. Tipp kasvab suuremaks, hakkab laskuma ja ei ole enam nina keskne punkt. Nina muutub küürakamaks ja maskuliinsemaks.

Suhete iseloomust ja ealistest muutustest tingitult joonistub välja kaks vanuserühma, mille puhul ninaplastika võiks

enim tõsta elukvaliteeti. Silmatorkavate iluvigade korral võiks neid korrigeerida enne abieluturule sisenemist, kuid alles pärast täisealiseks saamist. Tagasihoidlikumate defektide ja toimiva suhte puhul pole vaja ninaplastikaga kiirustada. Seda võiks planeerida näiteks neljakümnenda juubeli lähedal. Lisaks muule saaks siis kõrvaldada ka juba tekkinud ealisi muutusi ning pidurdada nende edasist arengut. Neljakümnene naine elab läbi tõusu ja võib tänu läbimõeldud kuvandile kümmekond aastat kauem nautida vastassugupoole kõrgendatud tähelepanu ning sellega kaasnevaid hüvesid. Mõnikord aga tuleb näiteks vaid kümmekond aastat kooselus vastu pidada, selleks et teine pool lõplikult keskeakriisist väljuks ja koju püsima jääks. Koos vananemine on armastust ja suguvõsarõõme silmas pidades küllaltki hinnaline. Täiuse suunas pidi viima kolm rada. Võib valida näiteks erakluse tee. Mediteerida, lugeda pühasid tekste ja jõuda armastuseni keha, hinge ja vaimu ühtsust ning universumi jagamatust tunnetades. Üha enam on neid, kes eelistavad tööinimese teed. See on lihtne ja loomulik. “Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb ka armastus!” ütles A.H.Tammsaare. Erakuid ja töönautlejaid ei sega lihtsam rüü ja tagasihoidlikum välimus. Kolmas rada on armastuse tee kitsamas mõttes. Sellel teel käiakse paaris, mees ja naine käsikäes. Vastassoo esindaja tähelepanu võitmiseks läheb siin  mängu kõik. Vaadake vaid loodust, kuidas ta end pulmamängudeks ehib.

Sulge menüü